Realizujemy projekty współfinansowane przez Unię Europejską przy współpracy z instytucjami:Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości (MCP)Współpracujemy z wieloma jednostkami naukowymi: Akademią Górniczo - Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH), Instytutem Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. Aleksandra Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk (IMIM), Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki (PK), Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej (UP) oraz innymi podmiotami badawczymi:Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych (ICiMB) w Gliwicach, Krakowskim Instytutem Technologicznym należącym do Sieci Badawczej Łukasiewicz w Gliwicach i Krakowie Instytutem TechnologiWspółpraca ta wyzwala synergiczny efekt wzrostu, będący wynikiem połączenia potencjału kilku czynników. Są nimi: wsparcie badań i rozwoju współfinansowanego przez UE, wiedza i aparatura badawcza jednostek naukowych, rozwiązania technologiczne, w tym dostęp do maszyn i urządzeń oferowanych przez instytuty technologiczne oraz wdrażanie i komercjalizacja nowych rozwiązań przez przedsiębiorstwa.
Projekt dofinansowany ze środków RPO WM 2014-2020, Poddziałanie 1.2.1 Projekty badawczo - rozwojowe przedsiębiorstw. Innerco Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Technologia i reaktywne komponenty do wytwarzania in situ w odlewach stref kompozytowych wzmacnianych węglikiem wolframu” dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,
Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.1 Projekty badawczo - rozwojowe przedsiębiorstw. Celem projektu jest wzrost innowacyjności regionalnej gospodarki poprzez opracowanie nowoczesnych komponentów chemicznych (reaktywnych wyprasek) do wytwarzania odlewów lokalnie wzmacnianych strefami kompozytowymi, które są z kolei wzmacniane cząstkami węglika wolframu, cechujących się nowością pod względem jakościowym i funkcjonalnym w porównaniu do alternatywnych rozwiązań dostępnych na rynku krajowym oraz światowym.
Realizacja przedmiotowego projektu oraz osiągnięcie jego zakładanego celu przyniesie następujące korzyści dla firmy Innerco:
– diversification of the product offer and expansion of the current market,
– increase in sales potential,
- możliwość ekspansji międzynarodowej, szczególnie w obszarze zachodnich rynków Unii Europejskiej,
- stworzenie wizerunku innowacyjnego podmiotu, tworzącego nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby rynku,
- wzrost przychodów Firmy z tytułu sprzedaży nowych produktów.
Okres realizacji projektu: 01.03.2019 – 30.06.2023. Całkowita wartość projektu: 14 295 070,70zł Dofinansowanie projektu z UE: 8 239 275,00 zł
Oś priorytetowa: Zwiększenie potencjału naukowo – badawczego Działanie: Badania naukowe i prace rozwojowe Poddziałanie: Projekty aplikacyjne Program operacyjny: Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Projekt polega na opracowaniu technologii INNER-2D wytwarzania odlewów ze strefami kompozytowymi typu TiC/stop Fe ultra-odpornych na zużycie
ścierne. Dzięki opracowanej technologii możliwe będzie jej wdrożenie na zasadach licencji w co najmniej jednej odlewni polskiej oraz oferowanie i sprzedaż jej produktów na rynku globalnym przez firmę EUROCAST. W przedsiębiorstwie INNERCO wdrożona zostanie technologia wytwarzania systemów do produkcji odlewów ze strefami kompozytowymi.
Ofertę Firmy stanowią licencje na technologie z rodziny InnerComposites (IC), służące do wytwarzania lokalnych wzmocnień kompozytowych w produktach odlewanych, m.in. na bazie stopów żelaza tj. staliwa i żeliwa.
Innerco Sp. z o.o., Władysława Siwka 17, 31-588 Kraków, Polska
biuro@innerco.pl
Przetestuj naszą technologie w swoich produktach