O nas

Historia

Fragmentacja stref TiC

TiC, WC MCC - ustabilizowany przez moderatora

Strefy WC - brak moderatora

Etap I 2012

2012 Innerco zostaje założone przez dwie kobiety jako spółka technologiczna typu spin-off. Celem spółki jest komercjalizacja technologii wytwarzania stref kompozytowych w odlewach na bazie patentu opracowanego na Wydziale Odlewnictwa Akademii-Górniczo Hutniczej w Krakowie (AGH). Już w 2014 roku okazuje się, że rozwiązanie opracowany w laboratorium jest trudne do wykorzystania w skali przemysłowej. Powodem tego jest zjawisko fragmentacji stref kompozytowych wzmacnianych węglikiem tytanu (TiC) występujące w odlewach o zwiększonej masie.

Etap II 2015

Intensywne badania nad zjawiskiem fragmentacji stref kompozytowych wzmacnianych cząstkami TiC realizowane w Innerco doprowadzają do powstania rozwiązania umożliwiającego wytwarzanie stref kompozytowych w odlewach w skali przemysłowej. Opracowana technologia pozwala na tworzenie lokalnych stref kompozytowych wzmacnianych węglikiem tytanu (TiC), węglika wolframu (WC) lub ich mieszaniny, które stabilizuje się dodatkiem moderatora. Prowadzone są prace badawczo-rozwojowe w zakresie opracowywania nowych produktów tj. odlewów do zastosowań w przemyśle wydobywczym i cementowym.

Etap III 2019

Innerco opracowuje przełomową technologię wytwarzania stref i warstw kompozytowych wzmacnianych węglikiem wolframu w odlewach na bazie stopów żelaza. Dzięki możliwości bezpośredniej syntezy WC w odlewach bez użycia dodatków moderatora, możliwe jest otrzymanie nawet 80 % objętościowych cząstek WC w obrębie strefy odpornej na użycie ścierne. Sama strefa powstaje w wyniku reakcji reaktywnej wkładki z ciekłym stopem zalewanym do wnęki formy, tworząc trwałe połączenie z resztą odlewu. Podobnie, w celu wytwarzania warstw kompozytowych wykorzystuje się reaktywne powłoki, które reagując ze stopem odlewniczym, tworzą na jego wybranej powierzchni warstwę kompozytową wzmacnianą cząstkami WC.

Misja

Innerco tworzy, rozwija i wdraża technologie MMC, które dedykowane są do produkcji odlewanych elementów maszyn o skokowo zwiększonej odporności na zużycie ścierne.

Dostarczamy na rynek globalny rodzinę technologii InnerComposites: 1 IC - warstwy kompozytowe i 2 IC - strefy kompozytowe w formie licencji oraz usług wdrożeniowych i rozwojowych dla nowych produktów. Jesteśmy światowymi pionierami i liderami w opracowywaniu i sprzedaży technologii MMC.

Dążymy do osiągnięcia najwyższej funkcjonalności części zużywalnych spośród wszystkich dostępnych na rynku globalnym. Chcemy zapewnić coraz wyższą efektywność procesów produkcyjnych realizowanych z ich udziałem. Naszym kolejnym celem jest opracowanie technologii wytwarzania kompozytów odlewniczych – 3 IC, które stanowią ostatni element rodziny technologii InnerComposites.

Jednym z podstawowych wyzwań współczesnej inżynierii materiałowej jest opracowanie technologii zmniejszających zużycie materiałów.

tj. ścierania oraz korozji, i jest przyczyną eliminacji milionów ton elementów konstrukcyjnych rocznie. Mając na uwadze bezpośredni związek rozwoju naszej cywilizacji oraz narastającego deficytu w obszarze zasobów naturalnych, istnieje konieczność projektowania technologii i materiałów wysoko funkcjonalnych. Zwiększają one wydajność procesów, jednocześnie zmniejszając zużycie zasobów naturalnych, energii, jak również ograniczają emisję zanieczyszczeń towarzyszącą produkcji ich nisko funkcjonalnych zamienników. Innerco odpowiada na te globalne potrzeby przez opracowywanie i wdrażanie materiałów oraz technologii MMC.

Współpraca

Rozwój nowych materiałów i produktów wymaga ścisłej współpracy pomiędzy użytkownikiem końcowym, producentem, a działem badań i rozwoju. Bazując na naszym doświadczeniu, taka synergia zapewnia holistyczne podejście do rozwiązywania problemów inżynierii oraz kreowanie nowych obszarów jej rozwoju. Dlatego dążymy do nawiązywania współpracy z użytkownikami końcowymi, producentami maszyn, urządzeń, pojazdów, chemii odlewniczej, jak również jednostkami naukowymi i instytutami badawczymi, aby jak najlepiej dostosować nasze technologie kompozytowe do specyficznych potrzeb danej aplikacji.

Chcesz zwiększyć funkcjonalność swoich produktów lub usług z użyciem kompozytów? Skontaktuj się z naszym zespołem!

Mniej znaczy więcej dla środowiska

Staramy się tworzyć technologie, które znacząco ograniczają eksplorację środowiska naturalnego i tym samym, pozwalają na zachowanie go dla nas, naszych bliskich i przyszłych pokoleń. Doceniamy moc technologii, które równoważą rozwój cywilizacji i zapewniają ochronę naszej planety.

Projektujemy technologie i materiały, które skokowo zwiększają funkcjonalność części zużywających się. Stosując je, spowodujesz, że wspólnie wyprodukujemy mniej ich nisko funkcjonalnych zamienników, a co za tym idzie, zmniejszymy zużycie surowców naturalnych oraz obniżymy zanieczyszczenie naszej planety.

Rozwijaj własne produkty MMC

Technologia wywiera realny wpływ, gdy jej produkty są dostępne dla każdego. Pragniemy dotrzeć do wszystkich, którzy chcą i mogą wykorzystać potencjał naszych technologii InnerComposites w celu rozwoju i produkcji własnych wysoko funkcjonalnych produktów, odpornych na zużycie ścierne. Potrafimy skutecznie realizować proces transferu technologii oraz aktywnie wspierać jego wdrażanie. Chcemy razem z Tobą uczestniczyć w rozwoju Twoich produktów MMC, by razem wywierać realny wpływ na dostępność produktów odlewanych MMC, wytwarzanych z użyciem technologii InnerComposites.

Odpowiedzialność społeczna

Wiemy, że nasza działalność wywiera coraz mocniejszy wpływ na wybrane obszary rozwoju cywilizacji i środowisko naturalne. Dlatego, jako odpowiedzialna firma, wprowadziliśmy m.in. poniższe działania: Dążymy do bycia wzorowym pracodawcą. W tym celu zapewniamy naszym pracownikom konkurencyjne wynagradzanie zdrowe i pełne wyzwań środowisko pracy, oraz warunki do rozwoju zawodowego i osobistego;

Filarami naszych obowiązków są:

Przestrzegamy zasad, które są dla nas ważne. W miejscu pracy okazujemy sobie wzajemny szacunek, kierujemy się uczciwością, dbamy o etykę relacji biznesowych i wykonujemy swoją pracę w sposób odpowiedzialny;

Szanujemy naturę i chcemy chronić jej zasoby poprzez projektowanie technologii i materiałów, które skokowo wydłużają żywotność elementów odlewanych maszyn i urządzeń. Zapewniamy też, że w 100% nadają się do recyklingu,

Dokonujemy odpowiedzialnych zakupów. Staramy się uwzględniać problemy środowiskowe podczas całego procesu projektowania naszych technologii oraz związanego z ich wykorzystaniem łańcucha dostaw.

Dołącz do nas!

Posiadasz wiedzę i doświadczenie w obszarze sprzedaży technologii lub produktów na rynku globalnym? Chciałbyś mieć wpływ na strategię realizacji sprzedaży i możliwość jej kształtowania? Cechuje Cię skuteczność i konsekwencja? Dołącz do małej, ale za to nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się firmy, która dąży do nieustannego przekraczania ogólnie przyjętych granic w rozwoju i wdrażaniu technologii oraz materiałów MMC. Zapewniamy nowoczesne i przełomowe technologie oraz produkty, które chcemy oferować na rynku globalnym, dużą swobodę działania w zakresie metod sprzedaży i zdobywania nowych rynków oraz ekscytujące wyzwania. Brzmi interesująco? Wyślij CV na adres: biuro@innerco.pl. Będzie nam miło jeśli w treści maila napiszesz, jaki charakter pracy Cię interesuje. Wracamy z feedbackiem do każdego!

Ewaf
Ewa Olejnik
CEO & Co-founder
Olejnik-s
Tomasz Olejnik
Board Member
Tom_Innerco
Tom Bic
Key Account Manager
Pawelx
Paweł Kurtyka
R&D Manager
Bartosz2
Bartosz Badowski
Administration Manager
Janas-s
Andrzej Janas
MMC Specialist
Michalb
Michał Pieszczek
Prototypes Manager
Daniel2
Daniel Piróg
Product Engineer
Dimac
Dmitriy Husak
Production Manager
Kasia
Katarzyna Biegun
Lab technician
Kazimierz-s
Kazimierz Szwaja
Technical worker
Klis-s
Tomasz Kliś
CAD Designer